TXGN6-12 надувување разводна кутија

Краток опис:


 • Порт: Tianjing
 • Набавка Способност: TENPRO
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  карактеристики на производот

  Засилени изолациски производи

  Индивидуализира голема височина

  TXGN6-12

  Гумени кабинет прекинувач

  Резиме

  разводната кутија е модуларен режим единица, која може да се комбинираат според различни намени, и се состои од основни единици и растеглива единици за да се задоволи потребата за флексибилна употреба на компактен кабинет прекинувач во различни трафостаници.

  TXGN6-12 гумени прекинувач кабинет е целосно затворен систем. Сите негови живо компоненти и прекинувачи кои се затворени во школка од нерѓосувачки челик, целата прекинувач уред не е под влијание на условите на надворешната средина, така што може да се обезбеди сигурноста во работењето и личната безбедност, а се реализира во функција на одржување. Со избирање на растеглива собирнички, било која комбинација може да се постигне целосна модуларизацијата. Напредно безбедност изолација собирнички и штит за да се обезбеди висока сигурност и безбедност. тип TXGN6-12 кабинет гумени прекинувач може да обезбеди решение ТВ автоматизација, формира концептот на интелигентни прекинувачот, како и минимизирање на обемот на работа на полето за инсталација и дебагирање.

  TXGN6-12 тип гумени разводна кутија е не-растеглива стандардна конфигурација и растеглива стандардна конфигурација. Поради обединувањето на целосна модул и модул половина и свој распространетост, тоа е многу специјална флексибилност.

  TXGN6-12 тип гумени прекинувач спроведува МК стандард.

  животот на дизајн од затворен услови (20 ℃) ​​под 30 години.

  производ модел и значење

  T XGN6 - 12 - 630

  Номинална струја

  номинален напон

  Кабинетот гумени прекинувач тип

  Претпријатие законик (TENPRO моќ технологија)

  дизајн функција

  1. TXGN6-12 серија гумени кабинет SF6 гас како лак на пожари и изолација медиум.
  2. Разводна кутија е целосно запечатени, целосно изолирани; собирнички, прекинувач и живи делови се безбедно затворени во лушпа од нерѓосувачки челик
  3. Комората е исполнет со SF6 гас на 1.4bar и степен на заштита до IP67 :. Целата вклучите уредот е целосно ослободени од влијанието на надворешните услови на животната средина. Дури и во екстремни услови, како што минливост потопување во вода, прекинувачот може да се работи нормално и производот може да биде одржување слободни за живот.
  4. разводната кутија има совршена "пет превенција" испреплетени уред, кој може целосно да се елиминира персонал и опрема дефект предизвикани од човечка грешка.
  5. Сите префрлување кабинети имаат сигурен безбедно канали за ослободување на притисокот, дури и во екстремни случаи да се обезбеди лична безбедност на оператори.
  6. Разводна кутија е поделена на фиксна единица комбинација и растеглива комбинација единица.
  7. Switch кабинети се обично преден во и надвор од линијата, а исто така може да се инсталира во различни места за да се постигне од страна на излез или од страна на проширување
  8. На големината на владата е лесен за инсталација и може да биде соодветен за мал простор и лошите услови на животната средина.
  9. Разводна кутија може да се конфигурира електрични, далечински управувач и за откривање на уреди во согласност со различните потреби на корисниците.

  Технички параметар

   

  C прекинувач модул оптоварување

  F модул во комбинација електрична опрема

  V модул

  CB модул

  вакуум прекинувачот

  Изолација / прекинувач за заземјување

  вакуум (коло) струјното

  Изолација / прекинувач за заземјување

  номинален напон

  KZ

  12

  12

  12

  12

  12

  12

  Номинална фреквенција

  HZ

  50

  50

  50

  50

  50

  50

  Моќ фреквенција издржат напонот (ист / скршен)

  kV

  42/48

  42/48

  42/48

  42/48

  42/48

  42/48

  Молња фреквенција издржат напонот

  kV

  75/85

  75/85

  75/85

  75/85

  75/85

  75/85

  Номинална струја

  А

  630

  注 1)

  630

   

  1250/630

   

  кршење капацитет

   

  Отценети затворениот циклус на прекинувачка струја

  А

  630

   

   

   

   

   

  Отценети кабел за полнење и кршење струја

  А

  10

   

   

   

   

   

  Отценети одлуки краток спој струја (врв)

  А

  50

   

   

   

   

   

  Отценети врв издржат сегашниот

  kA

  50

   

   

   

   

   

  Отценети кратко време го издржат сегашниот

  kA / 35

  20

   

   

   

   

   

  Отценети краток спој кршење тековната

  kA

   

  31,5

  20

   

  25

   

  Отценети пренос на струја

  А

   

  1700

   

   

   

   

  Максимална струја на осигурувачи

  А

  -

  125

   

   

   

   

  јамка отпор

  -n

  ≤300

  ≤600

   

   

   

   

  механички век

  времиња

  5000

  3000

  5000

  2000

  5000

  5000

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!