Профил на компанијата

TENPRO ELEC-POWER-SCI TECH ДОО (Кина) е на високо-технолошкиот Сино-странски заедничко вложување со виталност и иновации. Компанијата ја "со технологија како јадро, иновации прави дистрибутивната мрежа поинтелигентни", како бизнис филозофијата цело време и истражувања, се развива, произведува и продажбата автоматизација интелигентни терминал производи на дистрибутивната мрежа, како пионер на паметни мрежа индустрија. На производи вклучува интелигентни демаркација прекинувач контролор на ТФ серија (фидер терминал), интелигентни дистрибуција автоматизација станица терминал на ТД серија, интелигентни дистрибуција на терминал на TT серија, интелигентни дистрибуција линија Монитор на статусот на серија ТМ (систем), дистрибуција автоматизација господар станица и трафостаница и среден и висок напон компоненти основни префрлување и заврши поставува на опрема, итн компанијата има собраа група на високо-квалитетни технички таленти од големи домашни и странски претпријатија и познати научни истражувачки институти. Во концептот на "технологија создава иднината", ние сме во првите редови на индустријата и на времето, се фокусира на иновации. Во меѓувреме, ние постојано се прилагодат на брзите промени во индустријата и технологијата, и продолжуваат да пронаоѓаат и се применуваат нови производи и технологии, со што се обезбедува целосна моќ за пренос, дистрибуција и моќ автоматизација системски решенија за корисниците на енергија индустрија.

Брендот TENPRO обезбедува брза и целосна технички услуги и решенија во Кина, па дури и во целиот свет. Во последните неколку години, компанијата постојано инвестира голема сума на пари во производ за истражување и развој и истражување и најсовремената технологија, особено посвети на технички истражување и развој во областа на паметни мрежа дистрибуција автоматизација 10KV. На компанијата, со речиси 1.000 квадратни метри прашина електроника работилница, располага со искусни и квалификувани R & D тим, голем број на патентираните лиценци технологија, комплетен ЕМС (електростатско, брзо минливи, пренапони, итн) R & D лабораторија, сеопфатен и строги производство систем за управување со квалитет и група на напредни автоматизација специјални опремата за производство и тестирање на опрема и совршен систем на услуги по продажбата, за прием на увезени SMT машина опрема поставеност, високо-ниска температура стареењето на PCB одбор по заварување и обвинет за висока температура стареењето третман процес на комплетни сетови на производи кои ги обезбедува спектар на стабилен и сигурен telesignalization и телеметрија / telesignalization, телеметрија и телеуправление фидер терминали (TF), на станицата терминал (ТД), дистрибуција терминал (ТТ), и да се следи статусот линија (ТМ) за дистрибуција автоматизација и обезбедува на нашите клиенти со високи перформанси, висока вредност, ниска цена производи и решенија.

Компанијата ја совлада и поседува многу клучни и нови технологии во областа на дистрибуција 10KV автоматизација. Таа има длабоко познавање на откривање и пресудата вина во различни неутрални системи за заземјување, и обележување на внатрешните и надворешните алгоритам вина обработка определување. Компанијата е умешен во големи апликации FPGA програмирање, апликации од 8-битни микроконтролери со high-end АРМ, DSP и други 32-битни процесори. Компанијата се акумулира богато искуство и го задржува високо ниво на вградени VxWorks, Linux, ucos платформа за развој на системот, платформа за развој DSP и индустриски одделение дизајн на производи ЕМС хардвер. Во моментов, на производи развиени и произведени од страна на компанијата имаат положено Формално испитување на Националната академија на електрична енергија, нов стандард Специјални Тест 2014/2015 Националната мрежа, двонасочна енкрипција Потврдување тест, Националната мрежа и Јужна мрежа Протоколот усогласеност тест, ЕМС тест и други сертификати. дизајн на производи на компанијата е во согласност со IEC60870-5-101 или 104, DPN3, Modbus и други протоколи.

Компанијата држи чекор со тренд на развој на технологијата во моќта индустрија дистрибуција на Кина и на светот, и постојано се обнови и надградби производи. Земајќи "со технологија како јадро, иновации прави дистрибутивната мрежа поинтелигентни", како движечка сила, компанијата секогаш ги следи деловната филозофија на "концентрација на професионалност, чесност првиот" и "квалитет е основа за опстанок на претпријатието, интегритет е животот на развој на претпријатието, наука и иновации е движечка сила на претпријатието напредок, одлична услуга е гаранција за удел на пазарот, и понудената е се изведува од страна на претпријатието ". Врз основа на постојните автоматизација технологија цел, компанијата енергично промовира истражување на првиот и вториот технологија интеграција опрема во моќта индустрија, и се обидува да изгради најголем и повеќето професионални домашни и меѓународни дистрибуција автоматизација интелигентни терминал за истражување и развој на производи производствена база да се придонесе за реализација на попаметен, побезбеден, посилна и постабилна дистрибутивната мрежа во Кина и на светот. Таа, исто така сеопфатна ly распоред за управување со енергија во новите областа на енергетиката и истражување, развој и промоција на интернет големи платформи податоци. Со цел да се реализира 2025 стратешко планирање во Кина, компанијата постојано се пробива хај-тек, постојано им помага на интелигентни команда индустрија и се стреми да се направи "TENPRO" во лидер во оваа индустрија на "Произведено во Кина 2025" во производство силна стратегија земја.


WhatsApp Онлајн Chat!